Aktualności

KS Unia Susz 5 : 10 UKS Naki Olsztyn (16 kolejka Grupy okręgowej 2)

1

W sobotę 11 marca wystartowały rozgrywki naszej grupy ligi okręgowej. Pomimo nie sprzyjającej aury Unii udało się rozegrać swój mecz na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Iławie. Zespół Biało- Niebieskich niestety zaliczył falstart w swoim pierwszym występie. Po pierwszych 45 minutach meczu z Naki Olsztyn przegrywaliśmy 0:5 i ciężko jest coś więcej napisać o tej połowie, którą zdecydowanie przespaliśmy. Nie mogliśmy wejść dobrze w mecz ani odnaleźć odpowiedniego rytmu, aby zareagować skuteczniej na wydarzenia boiskowe. Popełnialiśmy proste błędy w grze defensywnej, co skrzętnie wykorzystywali nasi przeciwnicy. Druga odsłona meczu była już zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Zaczęliśmy stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika. Tworzyliśmy składniejsze akcję, które w tej połowie udało nam się zamienić na bramki. Niestety goście również nie przestawali szukać swoich szans na podwyższenie rezultatu. Łącznie w tej części meczu kibice mogli zobaczyć, aż 10 goli i zakończyła się ona rezultatem 5:5. Cały mecz przegrywamy 5:10, co jest niespodzianką nie tylko ze względu na rozstrzygnięcie, ale również na ilość zdobytych goli przez obydwa zespoły. Bramki dla Unii strzelali: Łukasz Luliński -1, Karol Witkowski – 1, Krystian Staniec – 3.
Jeśli ktoś przed meczem powiedziałby mi, że strzelając 5 bramek, przegramy ten mecz, nie uwierzyłbym mu. Zdecydowanie mamy nad czym pracować przed kolejnym spotkaniem. Zespół Biało-Niebieskich z pewnością wyciągnie odpowiednie wnioski i już w następnym meczu zrobi wszystko by zmazać plamę z tego spotkania i zdobyć pierwsze ligowe punkty na wiosnę. Miejmy nadzieje, że tym razem wiosna już do nas zawita i boisko pozwoli rozegrać nam kolejny mecz w naszej twierdzy, w której przy wsparciu naszych wspaniałych kibiców nie zwykliśmy przegrywać. Naszym zawodnikom ponownie przytoczę słowa Marszałka Piłsudskiego: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach — to klęska”.

2   4  3

 

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000086043

Drodzy kibice i sympatycy, którym dobro naszego klubu oraz AKADEMII PIŁKARSKIEJ MŁODE TALENTY leży na sercu. 

W 2022 roku podatnicy mają prawo przekazać 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. 

Pozyskane środki pozwolą na rozwój i inwestowanie w naszą akademię piłkarską zrzeszającą aktualnie 113 podopiecznych, trenujących w 7 grupach, prowadzonych przez 4 trenerów.

W wypełnianym zeznaniu podatkowym PIT za rok 2022 w części „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)” wpisujemy: 

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000086043 W rubryce Cel szczegółowy: KS UNIA SUSZ 

Wesprzyj swój klub, to nic nie kosztuje Za okazaną pomoc z góry serdecznie dziękujemy 

 
 
 
Black Friday Get Yours