28 Kolejka KS Unia Susz vs KS Ewingi Zalewo

pomeczowy

sponsorzy

Raport pomeczowy. W sobotę w naszym domu przy Leśnej w derbach powiatu Iławskiego Unia pokonała Ewingi Zalewo 4:0. Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie choć to zespół Biało-Niebieskich miał zdecydowaną przewagę i kontrolował grę. Zespół gości stawał na własnej połowie zagęszczając pole gry i wyczekując okazji do kontry. Niewiele jednak z tej przewagi wynikało pod bramką przeciwnika, gdyż brakowało zdecydowanego przyspieszenia w ostatnie fazie gry. Dobrą okazję do zmiany wyniku spotkania miał Patryk Bińczak jednak przestrzelił minimalnie obok bramki. Poza okazją Patryka mogliśmy jeszcze zobaczyć dwa dobre strzały Krystiana Stańca. Gdy wydawało się, że nie uda nam się przełamać obrony przeciwnika Hubert Czarzasty w 43 minucie wykorzystuje kapitalne podanie Krystiana Stańca i wyprowadza Unię na prowadzenie w tym meczu. Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie. W przerwie trener Chodowiec dokonał dwóch zmian za Piotrka Trzcińskiego i Dominka Zakrzewskiego weszli na plan gry Adrian Laskowski i Karol Witkowski. W drugiej połowie gra Unii zdecydowanie się ożywiła i nasi zawodnicy właściwie przyspieszali grę w 3 fazie gry. W 51 minucie meczu po podaniu z głębi pola i dobrym balansie ciała Krystian Staniec myląc obrońcę Ewingów wychodzi na sam na sam z bramkarzem i podwyższa prowadzenie Unii na 2:0. Biało-Niebiescy dalej atakują walcząc o podwyższenie rezultatu. W 71 minucie po wrzutce z autu z prawej stronie i zamieszeniu w polu karnym do piłki pierwszy dopada Krystian Staniec i powyższa wynik spotkania na 3:0. W 79 minucie meczu przy biernej postawie obrońców gości i wymienieniu kilku podań w ich polu karnym z Arkadiuszem Lewandowski Maciej Górski płaskim strzałem przy lewym słupku ustalając wynik meczu na 4:0 dla Unii. W końcówce spotkania Krystian był bliski zdobycia swoje 3 bramki w tym meczu jednak tym razem to bramkarz wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam. W tym meczu na boisku pojawili się jeszcze Wiesław Murawski, Arkadiusz Lewandowski, Łukasz Popławski, Hubert Brzuszkiewicz. Brawa dla zespołu za walkę do końca o jak najlepszy rezultat. Do końca sezonu zostały jeszcze dwa mecze w tym ostatni w naszym domu przy Leśnej na który już dziś zapraszamy naszych kibiców.