WPP: Wygrana z Agatem w rundzie wstępnej.

WPP: Wygrana z Agatem w rundzie wstępnej.

WPP: Wygrana z Agatem w rundzie wstępnej.

Wynikiem 0:5 dla piłkarzy Unii Susz zakończył się rozegrany w Jegłowniku mecz z miejscowym Agatem. Była to runda wstępna Wojewódzkiego Pucharu Polski, a zwycięzca awansował do I rundy, która rozegrana zostanie w najbliższą sobotę 3 sierpnia.

Podopieczni Jarosława Chodowca od początku spotkania narzucili swój rytm gry i kontrolowali mecz. Po 20 minutach pierwszej połowy wiadomo było, że objęcie prowadzenia przez biało-niebieskich jest kwestią czasu. Strzelanie rozpoczął Łukasz Luliński, który w 31 minucie dał prowadzenie. 12 minut później (43 min.) na 0:2 podwyższył Krystian Staniec, który jeszcze przed przerwą (45 min.) zdobył dla Unii trzecią bramkę. Dzieła w drugiej połowie dpoełnili: w 75 minucie Mateusz Musiński, a w 81 minucie powracający do Unii Radosław Kruczkowski

"Nasza drużyna przystąpiła do meczu w roli faworyta i z tej roli wywiązała się znakomicie. Przez całe spotkanie posiadaliśmy inicjatywę. Ani przez chwilę nie oddaliśmy pola gospodarzom. Dobra postawa całego zespołu przyczyniła się do naszego wysokiego zwycięstwa. Mogliśmy strzelić jeszcze więcej bramek i na przyszłość musimy wykorzystywać takie sytuacje bo były one 100% . Cieszy zwycięstwo, dobra gra i fakt, że kolejnym rywalem w przygodzie pucharowej będzie zespół IV ligowy. Wcześniej, bo w środę o 19:00 zagramy sparing w Malborku z tamtejszą Pomezanią." - tak mecz podsumował szkoleniowiec, Jarosław Chodowiec.

 

Skład Unii Susz:

K. Chodowiec - M. Musiński, M. Wiśniewski, J. Urbański, D. Zakrzewski, Sz. Hanas, R. Kruczkowski, K. Szymanowski, K. Staniec, Krause, Ł. Luliński

ławka: P. Puwalski, J. Lewandowski, H. Cap, K. Kozłowski, A. Jastrzębski

Wygyrwając z Agatem Jegłownik Unia Susz automatycznie znalazła się w I rundzie WPP, gdzie zmierzy się z Zatoką Braniewo. Mecz rozegany zostanie w Suszu w najbliższą sobotę 3 sierpnia o godzinie 17:00.