Wielkie strzelanie na Leśnej! W meczu z GKS Stawiguda biało-niebiescy strzelili aż 17 bramek

Nie milkną echa wysokiej i zdecydowanej wygranej seniorów Unii Susz w meczu 3 kolejki klasy okręgowej z GKS Stawiguda, który rozegrany został w Suszu w sobote 15 sierpnia. W tym spotkaniu biało-niebiescy trafili do siatki gości aż 17 razy, z tego 11 goli do swojego dorobku dopisał Krystian Staniec. Po tym meczu Unia wskoczyła na 2 miejsce ligowej tabeli z imponującym bilansem 30 strzelonych bramek.

skrot NOWY wynik 1

Na sobotni mecz to gospodarze z Susza typowani byli w roli zdecydowanego faworyta jednak nikt chyba nie spodziewał się tego co wydarzyło się na boisku stadionu przy ul. Leśnej 20.

Wynik już w 7 minucie otworzył Dariusz Laskowski, który w zamieszaniu podbramkowym wykazał się najwyższą czujnością i otworzył wynik spotkania. Kolejna bramka dla Unii wpadła już 2 minuty później (9 min.), a jej strzelec, Krystian Staniec powtórzył ten wyczyn jeszcze 2 razy w 12 i 18 minucie spotkania. Goście nie byli w stanie przeciwstawić się ofensywnej grze biało-niebieskich. Szybko strzelone bramki pozwoliły gospodarzom na pełną kontrolę spotkania i kolejne zdobycze bramkowe. W 20 minucie pięknym strzałem pod poprzeczkę popisał się Jakub Przytuła, 5 minut później na listę strzelców wpisał się Jonasz Lewandowski,a  Krystian Staniec strzelając 3 bramki z rzędu ustalił wynik do przerwy na 9-0. Od 36 minuty spotkania drużyna gości zmuszona była do gry w osłabieniu kiedy to po obejrzeniu drugiego żółtego kartonika murawę opuścić musiał Bogdan Ślimak.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Kolejne 4 trafienia Stańca (46, 48, 57 i 73 minuta) dały Unii już prowadzenie 13-0. W końcówce meczu dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jonasz Lewandowski, jedno trafienie zaliczył Sebastian Majas, a Krystian Staniec dołożył swojego 11 gola. Wynikiem tego mecz zakonczył się rekordowym w historii klubu wynikiem 17-0

SKŁAD:

Unia: K.Chodowiec - R.Próchniewski, D.Laskowski, M.Wiśniewski, K.Staniec, J.Janiszek, Ł.Luliński (K), J.Lewandowski, S.Majas, J.Przytuła, P.Bieńkowski. W rezerwie: M.Pastuszuk, H.Cap, R.Krause, K.Witkowski, D.Zakrzewski, B.Sztuka.

GKS Stawiguda: M.Góralczyk - R.Piórkowski, B.Ślimak. Ł.Kalkowski (K), M.Kiliś, M.Kaczmarczyk, M. Retkowicz, Sz.Panuś, M.Dmyterko, Sz. Dujko-Domański. W rezerwie:  W.Ratajczak