KS Unia Susz 1 : 4 MKS Zatoka Braniewo (14 kolejka Grupy okręgowej 2)

raport meczowy

W sobotę przy Leśnej Unia w przedostatnim meczu w tej rundzie podejmowała Zatokę Braniewo. Pomimo sympatii jaką darzą się obydwa kluby na boisku nigdy nie brakuje walki, bramek oraz sędziowie często musieli sięgać po kartki. Nie inaczej było w sobotę, od początku widzieliśmy zaangażowanie i walkę o każdy centymetr boiska. Niestety jako pierwsi w 8 minucie meczu na prowadzenie wychodzą goście. Pomimo ofensywnych starań naszych zawodników do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i dalej na boisku oglądaliśmy walkę i wyrównaną grę obydwu zespołów. Z minuty na minutę jednak to Biało-Niebiescy zaczęli stwarzać groźniejsze ataki. W końcu w 60 minucie Łukasz Luliński po składnej akcji wyrównuje stan meczu na 1:1. Od tego momentu to Unia zdecydowanie dominuje na boisku i raz po raz stwarza groźne sytuację. Bramka dla naszego zespołu wisiała w powietrzu, aż do 68 minuty, gdy to po braku zrozumienia między naszym obrońcą i bramkarzem ten pierwszy strzela bramkę samobójczą i to Zatoka wychodzi na prowadzenie w tym meczu. Tak kuriozalna bramka podcięła delikatnie skrzydła naszemu zespołowi, który był naprawdę blisko i powinien prowadzić w tym meczu. Po chwili wracamy jednak do dobrej gry i zaczynamy ponownie kreować dobre sytuacje niestety nadziewamy się na dwie skuteczne kontry gości i kończymy to spotkanie porażką 1:4. Pomimo, iż przegrywamy to spotkanie było to dobre widowisko w wykonaniu obydwu zespołów. Przy odrobinie szczęścia i lepszym wykorzystaniu sytuacji, które stworzyliśmy mecz zdecydowanie zakończyłby się bardziej pozytywnym rezultatem. Niestety gdybanie nie dostarcza punktów i zwycięstw których potrzebujemy najbardziej do tego, aby zbudować mocny zespół. Następną sobotę zagramy ostatni mecz tej rundy, na który już dziś zapraszamy naszych kibiców.