KS Radomniak Radomno 8 : 2 KS Unia Susz (11 kolejka Grupy okręgowej 2)

Wczoraj nasza drużyna seniorów przegrała 8:2 z Radomniakiem Radomno. Ciężko jest napisać relację z meczu po takim spotkaniu. Mecz nie wyszedł naszemu zespołowi, który po serii błędów już w 19 minucie przegrywał 4:0. Na domiar złego od 30 minuty gramy w 10 po czerwonej kartce dla naszego stopera Konrada Wantowskiego. Gospodarze w pierwszych 45 minutach dorzucili jeszcze jedną bramkę ustalając wynik w tej części na 5:0. W drugiej połowie choć obraz gry się wyrównał gospodarze dorzucili jeszcze 3 bramki. Dla Biało-Niebieskich ponownie dwie bramki strzela Krystian Staniec. Zawodnicy z trenerem zapewne jeszcze kilka dni będą zastanawiać się, dlaczego zagraliśmy tak tragiczne 45 minut meczu. Zespół składa się z kilku młodych zawodników i potrzeba czasu, aby ustabilizowali formę i zbudować automatyzmy. Zawodnicy będą solidnie pracować w tym tygodniu i jestem przekonany, że wyjdą zdeterminowani w następnym meczu, aby wrócić na zwycięską ścieżkę.
Rozumiemy frustrację wśród kibiców. Porażki są wpisane w sport, jednak te w gorszym stylu ciężko jest zaakceptować. Odniesiemy się w tym miejscu do pojawiających się na naszym profilu głosów o zwolnieniu trenera i zarządu. Prowadzenie klubu w tych trudnych ekonomicznie czasach jest wyzwaniem. Zarząd jest grupą ludzi, którym bardzo zależy na jak najlepszej przyszłości tego klubu. Nikt z nas nie narzeka tylko stara się znaleźć jak najwięcej czasu, aby działać w klubie. Poszukiwaliśmy kilkukrotnie osób, które chciałby się zaangażować w działania w klubie tak abyśmy mogli realizować sprawnie wszystkie założone projekty na każdy sezon. Niestety nikt nie odpowiedział na nasze wezwania i obawiam się, że jeśli zarząd odejdzie nie znajdzie się nikt kto będzie chciał ten klub dalej prowadzić. W tym miejscu ponownie zapraszamy wszystkie osoby do rozmów z zarządem i pracy na zasadzie wolontariatu tak abyśmy stali się coraz silniejsi. Do tworzenia silnej organizacji trzeba armii zaangażowanych ludzi. Realizujemy koncepcję, którą przyjęliśmy na ten sezon i apelujemy o cierpliwość. Drużynę seniorów opuściło ponownie kilka kluczowych postaci, których nie byliśmy w stanie zatrzymać. Trener Chodowiec pracuje z zawodnikami, którzy chcieli reprezentować barwy naszego klubu. Jest to młody zespół i potrzebujemy w tym miejscu również cierpliwości. Liczymy na szybkie ustabilizowanie formy zespołu i już dziś zapraszamy na mecz przy Leśnej, gdzie zmierzymy się z Czarnymi Rudzienice.