Bez punktów ze Stawigudy

21.09 drużyna Unii Susz wybrała się do Stawigudy, a mecz od początku przebiegał pod dyktando gości.

Mocny początek Unii mógł przynieść conajmniej kilka bramek, jednak znów zabrakło skuteczności. W 7 minucie spotkania Łukasz Luliński trafia w poprzeczkę, a 2 minuty później pięknym strzałem zdobywa gola na 0:1. W 12 minucie przed doskonała okazją na podwyższenie wyników stanął Kuba Szymanowski, jednak jego strzał minimalnie mija bramkę gospodarzy. Gra piłkarzy GKS Stawiguda ograniczała sie tylko do defensywy i prób kontrataków. I właśnie po jednym z takich kontrataków w 39 minucie strzelają bramkę na 1:1. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie.

Na druga połowę biało-niebiescy wyszli bardzo zdeterminowani, a efektem tego w 50 minucie był strzał Krystiana Stańca, który wylądował ponownie na poprzeczce bramki. w 57 minucie świetnie dysponowany w tym dniu Łukasz Luliński po raz kolejny wyprowadza drużynę Unii na prowadzenie 1:2. Dosłownie minutę po tej akcji Szymon Hanas w dobrej sytuacji minimalnie pudłuje. W 66 minucie ten sam zawodnik wychodzi "sam na sam" z bramkarzem i zostaje faulowany, a sędzia wskazuje na 11 metr. Do piłki podchodzi Paweł Bieńkowski i niestety nie wykorzystuje rzutu karnego strzelając obok bramki. Po tej sytuacji obraz gry na boisku uległ zmianie. W poczynania naszej drużyny zaczeły wkradać się nerwowość i złe wybory. 85 minuta spotkania przynosi niefortunną interwencję Adriana Laskowskiego, po której sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy. Miejscowi zamieniają 11stkę na bramkę i na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry jest 2:2. W doliczonym czasie gry (dokładnie 94 minuta) piłkarze ze Stawigudy wykorzystują bierność naszej defensywy i z 5 metrów zdobywają bramkę, która dała im zwycięstwo.

"Niestety przegrywamy mecz z cyklu tych, których przegrać się nie da, ale będziemy walczyć i wyciągniemy wnioski z tej dotkliwej porażki" - tak podsumowuje spotkanie trener, Jarosław Chodowiec.