W rozegranym dzisiaj meczu 20 kolejki forBET IV ligi biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Romintę Gołdap 1:2.

rominta unia artykul

Przed meczem ciężko było wskazać jednoznacznie faworyta tego pojedynku, gdyż na murawie stadionu w Gołdapii spotkali się ligowi sąsiedzi z tabeli. Gospodarze, czyli Rominta Gołdap zajmująca 14 miejsce z 11 puntkami, oraz plasująca się o oczko wyżej Unia Susz z dorobkiem 12 punktów. O ile faworyta ciężko było wskazać o tyle pewne było, że zarówno jedna jak i druga drużyna bardzo potrzebuje ligowych punktów, aby przedłużyć swój byt na boiskach czwartoligowych. Spodziewać więc się trzeba było zaciętego i wyrównanego pojedynku o każdy centymetr boiska.

Jako pierwsi do ataku ruszyli gospodarze i to oni dwukrotnie bliscy byli zdobycia bramki. W pierwszej sytuacji po rzucie rożnym w naszym polu karnym nastapiło spore zamieszanie, które zakończyło się strzałem zawodnika Rominty. Na nasze szczęście, uderzenie oddane z około 6 metrów okazało się nieprecyzyjne, a piłka ominęła bramkę strzeżoną przez Pawła Szafka. W drugie sytuacji to właśnie Paweł popisał się piękną interwencją po strzale z okolic 10 mietra w wykonaniu grającego trenera Rominty. Kolejne minuty przyniosły poprawę gry naszego zespołu, a co za tym idzie również sytuacje bramkowe. W pierwszej, Krystian Staniec będąc w polu karnym decyduje się na pojedynek z obrońcą, który niestety przegrywa. W kolejnej sytuacji zachowuje się już kapitalnie i z trudnej pozycji strzałem w krótki róg pokonuje bramkarza gospodarzy dając Unii prowadzenie w tym spotkaniu. Kolejne minuty pierwszej połowy to wyrównana gra w środku pola. Zagrożenie ze strony gospodarzy pojawiało się głównie po stałych fragmentach gry. Unia jeszcze przed gwizdkiem sędziego mogła podwyższyć prowadzenie na 2:0, ale silny strzał Krystiana Stańca broni bramkarz, a dobitka kUby Szymanowskiego okazuje się nie czysta.

W drugiej połowie spotkania piłkarzom Rominty udało się zepchnąć biało-niebieskich do głębszej defensywy. Po częstych wrzutkach w pole karne w szeregach Unii pojawiało się zamieszanie. Taką sytuację skrupulatnie wykorzystali gospodarze doporwadzając do remisu 1:1. Jednak odpowiedź ze strony Unii nadeszła bardzo szybko. Po sprawnie przeprowadzonej akcji wprowadzonych w drugiej połowie Mateusza Włodarczyka i Marcina Sawickiego, ten drugi wykazuje się dużym sprytem i wykorzystując błąd obrony Rominty strzela bardzo ważną bramkę - jak się później okazało na wagę trzech punktów. Końcówka spotkania to spore nerwy zarówno po stronie gospodarzy jak i kopaczy z Susza. Rominta miała jeszcze szansę ten mecz zremisować. Zdaniem sędziego, po wrzutce w pole karne interwniujący na przedpolu Paweł Szafek faulował napastnika z Gołdapii i podyktował rzut karny. Na nasze szczęście górą w tym pojedynku okazał się Paweł, który obronił wykonaną jedenastkę.

Bardzo ważne i trudne do zdobycia 3 punkty wywalczone z bezpośrednim rywalem walczącym o utrzymanie. Biało-niebiescy po raz kolejny pokazali charakter i determinację.

Skład:

UNIA SUSZ: Paweł Szafek - Paweł Bieńkowski, Mateusz Wiśniewski (60' Marcin Sawicki), Łukasz Luliński, Jakub Gula, Mateusz Musiński, Kuba Szymanowski (83' Michał Kacziński), Wiesław Murawski, Jonasz Lewandowski (46' Mateusz Włodarczyk), Krystian Staniec (80' Dominik Zakrzewski)