KS Unia Susz vs GKS Grunwald Gierzwałd

raport pomeczowy

Raport pomeczowy. Mimo zdecydowanie gorszej pogody niż w ostatnim domowym meczu dość liczne grono kibiców przyszło wspierać Unię w kolejnej potyczce ligowej. Dzieci z akademii ponownie wyprowadziły zespół na murawę boiska. Ze wsparciem kibiców obroniliśmy naszą twierdzę przy Leśnej i odnieśliśmy pierwsze ligowe zwycięstwo na wiosnę. W sobotnim meczu Biało-niebiescy wygrali z Grunwaldem Gierzwałd 3:0. Już w 4 minucie meczu wyszliśmy na prowadzenie po bardzo dobrej akcji, którą
świetnie
wykończył nasz El Goleador Krystian Staniec. Pierwsze 20 minut meczu to zdecydowana przewaga Unii, która zagrała w tym fragmencie tak jak to robiła na jesieni. Dobra szybka gra na 1 kontakt w środku boiska i podania oskrzydlające napędzały kolejne akcję zespołu. Trochę brakowało nam szczęścia lub dobrego ostatniego podania. Bardzo dobrze na skrzydle współpracowali Patryk Bińczak i Jakub Janiszek, których obiegi zaskakiwały obronę przeciwnika.Pomimo kilku dogodnych sytuacji nie udało się podwyższyć wyniku meczu, a od 20 minuty meczu na boisku wkradł się chaos, tempo meczu siadło, żaden zespól nie kreował już dogodnych sytuacji. Wyglądało to tak jakby zespoły chciały już zejść na przerwę do szatni. Nic już się nie zmieniło w pierwszej połowie. Trener Chodowiec postanowił dokonać dwóch zmian w przerwie meczu. Huber Czarzasty i Dominik Zakrzewski zastąpili Karola Witkowskiego i Patricka Barwińskiego. Pomimo znowu słabszego startu w drugiej połowie po kilku chwilach nasz zespół odnalazł odpowiedni rytm meczowy i zawiązywał coraz to składniejsze akcje nie dając przeciwnikom zbyt wielkiego pola do popisu we wczorajszym meczu. Duże ożywienie na lewym skrzydle wprowadził Hubert Czarzasty, któremu piłka zdecydowanie nie przeszkadza przy nodze. Hubert przyprawiał obrońców Grunwalda o zawroty głowy często wchodząc z nimi w skuteczne pojedynki 1x1. Umiejętnie wykorzystywali to nasi środkowi pomocnicy wykorzystując dobrze dysponowaną w 2 połowie lewą stronę naszej drużyny, gdyż trzeba wspomnieć również o dobrej współpracy Miłosza Pingota z Hubertem. W jednej bardzo dobrej akcji Hubert Charzasty popisał się kapitalnym strzałem z dystansu, który nie wpadł do siatki tylko dzięki jeszcze lepszej interwencji bramkarza gospodarzy. W 54 minucie meczu wynik spotkania podwyższył na 2:0 Jonasz Lewandowski, wykańczając dobrą składną akcję całej drużyny. To była naprawdę dobra połowa naszego zespołu. Graliśmy szybko i mądrze i nie pozwalaliśmy rywalom na kreowanie skutecznych ataków. W 88 minucie Hubert Charzasty po dobrej kontrze podwyższył wynik spotkania na 3:0 przypieczętowując tym samy swój dobry występ we wczorajszym spotkaniu. Mieliśmy również okazję do podwyższenia wyniku w ostatniej minucie meczu jednak karnego wykonywanego przez Jeremiasza Cacana obronił bramkarz gospodarzy. Mecz zakończy się wynikiem 3:0. Należy pochwalić nasz cały młody zespół, który momentami grał na miarę swojego potencjału. Brawo dla wszystkich zawodników za walkę i zwycięstwo w naszym domu przy Leśnej. Na boisku pojawili się również Arek Lewandowski, Łukasz Popławski, Brzuszkiewicz.

277469771 553070289509410 794959129838974213 n  277543584 715102752820289 4032973556497705079 n  277545789 313296200903056 8795687812897595081 n  277594047 341616514665768 5056748774135621388 n  277613363 273491141646711 5580313808344138768 n